Sporty wirtualne – czy warto je obstawiać podczas pandemii koronawirusa?

Koronawirus całkowicie przeorał całe nasze życie społeczno-gospodarcze. Nie funkcjonują punkty handlowo-usługowe, zamknięte są szkoły, przedszkola i uczelnie. Już wiadomo, że najważniejsze imprezy sportowe zaplanowane na rok 2020 się nie odbędą. Chodzi tutaj m.in. o Igrzyska Olimpijskie oraz Euro 2020. Odwołane imprezy i mecze to także wielki problem dla całej branży bukmacherskiej. Co mają zrobić ci typerzy, którzy do tej pory obstawiali wyłącznie tradycyjne dyscypliny sportowe? Warto wiedzieć, że w ofercie polskich firm bukmacherskich od wielu lat są dostępne także inne zakłady, dlatego aktualna pandemia COVID-19 nie będzie dla typerów tak dużym utrapieniem. Sporty wirtualne to świetna alternatywa dla tradycyjnych sportów, która pozwala na zarobienie naprawdę sporych pieniędzy. Jak grać, aby zarabiać na sportach wirtualnych duże pieniądze? O czym nie wolno zapominać? Oto zestaw porad dla wszystkich typerów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami wirtualnymi.

Sporty wirtualne - czy warto je obstawiać podczas pandemii koronawirusa?
Sporty wirtualne – czy warto je obstawiać podczas pandemii koronawirusa?

Dlaczego warto obstawiać sporty wirtualne? 

Sporty wirtualne od kilku lat sukcesywnie zyskują na popularności, szczególnie wśród młodszych graczy. Wielu ekspertów od dawna przekonywało, że e-sporty oraz sporty wirtualne to prawdziwa przyszłość rynku bukmacherskiego. W chwili obecnej widzimy, że były to prorocze słowa. Pandemia koronawirusa sprawiła, że odwołano praktycznie wszystkie imprezy sportowe, przez co oferta zakładów na sporty tradycyjne u bukmacherów została znacząco okrojona. Alternatywą są właśnie sporty wirtualne, których popularność w aktualnych warunkach na pewno będzie rosła. Czym konkretnie są sporty wirtualne? 

Sporty wirtualne to specyficzny rodzaj rozgrywek. Są to rozgrywki generowane komputerowo, które można na żywo oglądać na stronie internetowej danego bukmachera. Wśród najpopularniejszych sportów wirtualnych dostępnych w ofercie bukmacherów w Polsce znajduje się piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wyścigi konne i wyścigi psów. U niektórych bukmacherów lista dostępnych dyscyplin wirtualnych jest oczywiście dłuższa. A jak jest z jakością transmisji z rozgrywek wirtualnych? To także uzależnione jest od polityki prowadzonej przez konkretnego bukmachera. Są bukmacherzy, którzy oferują swoim typerom transmisje ze sportów wirtualnych naprawdę dobrej jakości, jednak są i tacy, u których jakość transmisji w ogóle nie powala. 

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Najważniejsze zalety sportów wirtualnych 

Jakie są najistotniejsze atuty sportów wirtualnych? Podstawowym atutem jest ich dostępność. Z racji tego, iż w rozgrywkach wirtualnych nie biorą udział prawdziwi zawodnicy, to mogą one być organizowane przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę bez względu na niesprzyjające okoliczności. Wirtualni zawodnicy i zwierzęta nie potrzebują czasu na odpoczynek, dlatego właśnie sporty wirtualne mają w tym względzie tak dużą przewagę nad sportami tradycyjnymi. Kolejną zaletą sportów wirtualnych jest to, że są one rozstrzygane znacznie szybciej od sportów klasycznych. Podczas gdy mecz prawdziwej piłki nożnej może trwać nawet 100 minut, taka sama rozgrywka wirtualna trwa zazwyczaj maksymalnie 5 minut. Osoby ceniące sobie swój czas z pewnością powinny wybierać sporty wirtualne. Szybki werdykt i stosunkowo wysokie wygrane to istotne atuty, które podkreślają wszyscy zwolennicy obstawiania sportów wirtualnych. 

Każde wydarzenie na żywo w ramach sportów wirtualnych można śledzić bezpośrednio na stronie danej firmy bukmacherskiej. To ogromna zaleta, ponieważ w przypadku sportów wirtualnych nie zawsze mamy taką możliwość. Co więcej, wszystkie transmisje z meczów wirtualnych można śledzić bez jakichkolwiek opłat. Wystarczy, że mamy komputer, laptop, telefon lub tablet z dostępem do internetu, a będziemy mogli śledzić transmisje na żywo ze sportów wirtualnych tak długo, jak tylko będziemy chcieli. Gdzie są dostępne sporty wirtualne? W chwili obecnej możliwość obstawiania sportów wirtualnych dają praktycznie wszystkie firmy bukmacherskie w naszym kraju – mowa tutaj m.in. o Fortunie, STS, Betclicu, Betfanie czy firmie PZBuk.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Podobne artykuły

Back to top button