Typy na siatkówkę – wszystko, co musisz wiedzieć. Najlepsze pewniaki w sieci

Siatkówka uchodzi za drugą najpopularniejszą (po piłce nożnej) dyscyplinę sportu w naszym kraju. Do jej popularności przyczyniły się przede wszystkim duże i konsekwentnie odnoszone sukcesy na arenie reprezentacyjnej – obecnie hale sportowe są zapełniane po brzegi nie tylko w przypadku spotkań rangi właśnie reprezentacyjnej, ale i tych rozgrywanych w ramach innych turniejów, również klubowych. Siatkówka ogromnym zainteresowaniem cieszy się również wśród bukmacherów, a aby ją obstawiać warto znaleźć źródło sprawdzonych typów na siatkówkę, ale i wiedzieć, w jaki sposób na ich podstawie budować te własne.

Typy na siatkówkę - wszystko, co musisz wiedzieć. Najlepsze pewniaki w sieci
Typy na siatkówkę – wszystko, co musisz wiedzieć. Najlepsze pewniaki w sieci

Rzeczy podstawowe w typowaniu siatkówki

Chcąc obstawiać siatkówkę musimy wiedzieć, że nasze typy bukmacherskie powinny brać pod uwagę specyfikę i dynamikę tego sportu, a jednocześnie to, jak bardzo kontuzjogenną dyscypliną tak naprawdę on jest. Pamiętajmy, że:

  • analiza to podstawa – podobnie, jak w przypadku większości sportów, w siatkówce bardzo ważna jest analiza – bardzo dogłębna z uwagi na to, że jest to sport, w którym kontuzje przydarzają nader często, również w czasie treningów przedmeczowych; 
  • w siatkówce nie ma remisów – w siatkówce gra toczy się do momentu, w którym któraś z drużyn zdobędzie trzy wygrane sety;
STS kod promocyjny
STS kod promocyjny
  • mamy tu kilka opcji obstawiania – obstawiać możemy nie tylko na zwycięzcę, ale też to, jaką różnicą setów wygra dana drużyna czy chociażby czy dojdzie do tie-breaka (sytuacji 2-2, w której ostatni, krótszy set zadecyduje o dalszych losach spotkania); wszystkie są zwykle dostępne nie tylko na żywo, ale i przedmeczowo;
  • warto zwracać uwagę na kursy bukmacherskie – bukmacher swoimi kursami może sugerować, kogo uważa za faworyta wybranego spotkania.

Typy na siatkówkę – gdzie ich szukać?

Po gotowe typy na siatkówkę powinniśmy sięgać nie tylko wtedy, gdy dopiero zaczynamy bukmacherskie działania. Są one w stanie być świetną wskazówką również dla doświadczonych typerów, pozwalającą zweryfikować własne typy z opiniami ekspertów i – po prostu – osób z zewnątrz. Sprawdzonych typów najlepiej szukać w studiach przed- i pomeczowych, z których oglądania rezygnuje wielu wielbicieli „czystego sportu”. Tak właściwie stanowią one cenne źródło informacji analitycznych, które mogą posłużyć nam jako baza do typowania. Możemy sięgnąć również po grupy dyskusyjne i fora (nie tylko bukmacherskie, ale też te „ogólnosportowe”) – na nich użytkownicy często prowadzą rzeczowe dyskusje na temat spotkań i choć nie mają one podłoża bukmacherskiego, my możemy je pod tym kątem wykorzystać. Pamiętajmy też o wspomnianych przez nas kursach bukmacherskich, stanowiących tak właściwie typy samych bukmacherów, często sugerujące, kto może wygrać dane spotkanie. 

Typy na siatkówkę – które rozgrywki obstawiać?

Polscy bukmacherzy dają nam coraz większy wybór jeżeli chodzi o paletę dostępnych spotkań siatkarskich. W związku z tym ciężko byłoby obecnie obstawiać wszystko, a najlepiej zdecydować się na jedne rozgrywki, w obrębie których po odpowiedniej analizie poczujemy się spokojnie. Do tych wydarzeń należą:

  • spotkania reprezentacyjne – do ich typowania bardzo polecane jest przeglądanie statystyk historycznych – na ich podstawie można wywnioskować, że faworyci często się powtarzają, a forma siatkarzy przy jednostajnym składzie często pozostaje taka sama;
  • Liga Narodów – wcześniej znana jako Liga Światowa; jest najwyższą rangą, zaraz po Mistrzostwach Świata i Europy, imprezą reprezentacyjną, w ramach której biorą udział najlepsze drużyny świata; typowanie tej imprezy wymaga od nas zrozumienia jej formuły, ale też analizy tego, kto bierze w niej udział i wzięcia pod uwagę zmęczenia sezonem, który w siatkówce potrafi być bardzo intensywny;
  • ligi krajowe – siatkówka to nie tylko PlusLiga, ale i wiele mocnych lig zagranicznych; obstawiając je pamiętajmy, aby zapoznać się dokładnie ze strukturą każdej z nich, a nie bazować wyłącznie na pojedynczych zawodnikach (na przykład tych znanych ze spotkań reprezentacyjnych); to sport w dużym stopniu stawiający na „zespołowość” i to analiza każdego z zawodników jest podstawą typowania w nim.
Pewniaki bukmacherskie siatkówka
Pewniaki bukmacherskie siatkówka

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na siatkówkę

W chwili obecnej każdy działający w Polsce legalnie bukmacher posiada w swojej ofercie siatkówkę – większość z nich pokrywa ją w bardzo podobnym, niemal kompletnym stopniu – zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne oraz polską PlusLigę. Wybierając więc bukmachera dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie kursy proponuje, na jakie bonusy możemy liczyć i czy organizuje on promocje związane z siatkówką. Pamiętajmy, że nie musimy korzystać z usług tylko jednego z nich – polskie prawo nie zabrania posiadania konta u kilku operatorów. Możemy między nimi lawirować w trakcie sezonu, zawsze korzystając z tego z najlepszą ofertą na dane spotkanie. Do bukmacherów zdecydowanie zasługujących na uwagę należą:

www.STS.pl – bukmacher, który od 1997 roku daje dostęp do obstawiania siatkówki – oferuje solidny bonus powitalny (m. in. 29 jako bonus bez depozytu z kodem „BETONLINE„) oraz przejrzyste zasady obstawiania, wpłaty i wypłaty środków oraz wszystkich funkcjonalności dostępnych w jego ramach. W jego ofercie są też Betgames, czyli legalne karty online.

www.Totolotek.pl – najstarszy polski bukmacher; daje nam dostęp do większości siatkarskich turniejów, proponując atrakcyjne stawki i organizując wiele akcji promocyjnych – zwłaszcza takich związanych ze spotkaniami reprezentacyjnymi;

www.eFortuna.pl – jeden z najpopularniejszych polskich bukmacherów, działający legalnie od 1996 roku; obejmuje swoją ofertą większość wydarzeń siatkarskich, dając też dostęp do solidnego programu lojalnościowego.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Podobne artykuły

Back to top button