Top 5 książek Stephena Kinga

W mediach często mówi się o prawdziwych bestsellerach lub gwiazdach. To trochę jak najlepsze gry w kasynach online jak Total Casino. Wiele osób na całym świecie je zna, ogląda, czyta. Świetnym tego przykładem jest twórczość Stephena Kinga. Ten amerykański pisarz już od lat uznawany jest wręcz za króla grozy. Na przestrzeni lat stworzył on wiele kultowych thrillerów i horrorów. Postanowiliśmy zatem stworzyć nasz ranking najlepszych powieści napisanych przez Kinga.

Smętarz dla zwierzaków

Jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników Kinga, jak i jeden z najchętniej zekranizowanych tytułów tego pisarza. Znany jest także jako Cmętarz zwieżąt. Opowiada ona losy rodziny Creedów. Decydują się oni na przeprowadzkę z wielkiego Chicago na prowincję do Ludlow. Wyjątkowe otoczenie Nowej Anglii sprawia, że rodzina znajduje swoje nowe miejsce na Ziemi. Na miejscu poznają miłego sąsiada, który ostrzega ich jednak przed miejscową drogą, po której szybko jeżdżą ciężarówki.

Sielanka niestety nie trwa zbyt długo. Okazuje się, że w okolicy znajduje się tajemniczy cmentarz dla zwierząt domowych. Ojciec rodziny zaczyna mieć dziwne sny, rodzinny kot nieoczekiwanie wraca zza grobu, a prawdziwa tragedia dopiero przed nimi. Ciekawostką może być fakt, że Stephen King napisał powieść w czasie wakacji w małym miasteczku, gdzie obok jego domku znajdował się prawdziwy cmentarz dla zwierząt.

TO

To jest również jedną z najbardziej popularnych książek Kinga, zwłaszcza dzięki ostatnim dwóm częściom kinowego hitu. Derry to małe miasteczko w Stanach, które niczym nie wyróżnia się od setek mu podobnych. Jednak w 1957 roku dochodzi w nim do powodzi. W czasie deszczu 9-letni George Denbrough zaczyna bawić się papierową łódką. W pewnym momencie jego okręcik wpada do ścieku. W otworze kanalizacyjnym nieoczekiwanie widzi postać klauna, który chce się z nim zaprzyjaźnić. Nie wie jednak, że jest to pułapka zastawiona przez krwiożerczego potwora.

27 lat później w mieście dochodzi do brutalnego zabójstwa geja. Nieoczekiwanie mówi się o obecności dziwnego klauna. Lokalny bibliotekarz Mike Hanlon dzwoni do swojego przyjaciel Billa Denbrougha, brata George’a, jak i pozostałych przyjaciół z dzieciństwa. Okazało się, że w latach 50. przeżyli oni coś strasznego, o czym zdążyli zapomnieć. Muszą teraz przypomnieć sobie dawne czasy i wspólnie stawić czoła klaunowi.

Misery

Misery z 1987 roku to kolejna powieść, która doczekała się udanej ekranizacji. Tym razem King postanowił bohaterem historii uczynić pisarza. Paul Sheldon to uznany twórca, który po latach tworzenia książek o bohaterce Misery postanawia ją uśmiercić. Tuż przed wydaniem nowej powieści dochodzi jednak do wypadku samochodowego.

Paul zostaje w czasie śnieżycy uratowany przez Annie Wilkes. Była pielęgniarka okazuje się ogromną miłośniczką przygód Misery Chastain. Prosi Paula o najnowszy maszynopis. Nowa powieść zupełnie nie przypada jej do gustu, a gdy dowiaduje się o uśmierceniu Misery, popada w szał. Każe Paulowi napisać nową powieść z innym zakończeniem. Paul musi zatem znaleźć szansę ratunku.

Lśnienie

Lśnienie to film w wersji Kubricka cieszący się większą sławą niż książka. Jednak zalecamy oczywiście przeczytanie oryginału, tym bardziej, że wielu czytelników uważa go za horror wszech czasów. Jack Torrance to były nauczyciel oraz aktualnie pisarz, który dostaje pracę dozorcy w opuszczonym zimą górskim hotelu Overlook. Przeprowadza się do niego wraz z żoną i synem. Pewnego razu hotel zostaje odcięty od świata. Jednocześnie okazuje się, że Danny, pięcioletni syn Jacka, posiada zdolności telepatyczne. Zaczyna widywać duchy i zjawy, które mają negatywny wpływ na Jacka. Szybko mężczyzna zaczyna popadać w obłęd.

Zielona mila

Na sam koniec książka nietypowa, gdyż nie jest horrorem. To ceniony dramat, który doczekał się kinowego hitu z Tomem Hanksem. Więzienie stanowe w Cold Mountain to miejsce, gdzie pracuje strażnik Paul Edgecomb. Jego zadaniem jest nadzór nad skazanymi w celach śmierci. Jego rutynowa praca zmienia się jednak wraz z pojawieniem czarnoskórego olbrzyma, Johna Coffeya. Skazany za gwałt i zabójstwo dwóch dziewczynek okazuje się spokojnym mężczyzną, wręcz o umyśle dziecka. Nieoczekiwanie Paul odkrywa, że John posiada moc leczenia. Zaczyna coraz bardziej powątpiewać w winę Coffeya.

Podobne artykuły

Back to top button