Streaming podczas kwarantanny – co warto wiedzieć?

Podczas obecnej kwarantanny związanej z Covid-19 szukamy dla siebie nowych rozrywek. Dla jednych są to gry online jak poker w internecie, dla innych zaś gry online na komputerze, koncerty w sieci. Ogromnym powodzeniem obecnie cieszy się streaming. Co zatem powinniśmy o nim wiedzieć?

Nowe czasy, nowe możliwości

Jednym z podstawowych elementów walki z wirusem jest kwarantanna domowa. Zmuszeni jesteśmy zatem do przebywania w domu, gdzie często pracujemy, spędzamy większość dnia. Taka sytuacja sprawia, że świat online staje się dla nas coraz bardziej potrzebny. Dzięki nowoczesnym urządzeniom i technologiom możemy podtrzymywać kontakt ze znajomymi, jak i szukać nowych znajomości. Korzystamy zatem z Messengera, Zooma, Skype czy Hangouts, organizując sobie wideokonferencje z rodziną i znajomymi. Pandemia koronawirusa to także wzmożona aktywność w sklepach internetowych, na portalach oferujących jedzenie na dowóz. Jednak dziś jednym z najbardziej zauważalnych elementów nowych zmian jest streaming. Jak jest on pomocny podczas kwarantanny?

Przede wszystkim domowa rozrywka

Doczekaliśmy się takich czasów, że coraz więcej osób rezygnuje z filmów czy muzyki na tradycyjnych nośnikach. Nastąpiła bowiem era streamingu. Możemy bowiem korzystać z takich platform jak HBO Go, Netflix, Amazon Prime, CDA Premium, Spotify, Tidal, które zapewniają dostęp do filmów, seriali czy muzyki bez potrzeby zakupu oddzielnych materiałów. Zapotrzebowanie na usługi Netflix w szczytowym momencie pandemii było tak duże, że na prośbę różnych instytucji szefowie tej platformy zgodzili się obniżyć jakość przesyłanego obrazu – dzięki temu odciążyło to nieco sieć. Dziś w wolnej chwili lubimy zatem oglądać ulubione lub nowe filmy i seriale, posłuchać muzyki przy gotowaniu, ćwiczeniach. Daje nam to wszystko właśnie streaming. Zauważono przy tym wzrost zainteresowania audiobookami, co świadczy o tym, że także miłośnicy literatury coraz chętniej patrzą na usługi streamingowe.

Koncerty w domu

W związku z koronawirusem wszystkie bieżące koncerty zostały odwołane lub przełożone na nieokreślony termin. To spory problem nie tylko dla miłośników muzyki, lecz i samych artystów. Wielu z nich bowiem nie zarabia na swej muzyce, jak i również kłopoty mają osoby związane z koncertami, całym zapleczem muzycznym. Dlatego też obecnie coraz popularniejsze stają się darmowe lub płatne koncerty online. Niezależni muzycy przenoszą się na YT Live czy Twitcha, gdzie grają koncerty, licząc na to, że publika za sprawą opcji wsparcia będzie w stanie wpłacać na ich konto mniejsze lub większe sumy pieniędzy. Z drugiej strony mamy za to do czynienia z większymi gwiazdami, które samodzielnie lub w ramach zaplanowanych akcji organizują koncerty live za pośrednictwem Facebooka czy Youtube. W Polsce dużym powodzeniem cieszy się Męskie Granie online czy też Kwarantanna Na Na. To okazja do tego, aby bez wychodzenia z domu posłuchać na żywo swoich ulubionych artystów.

Gry online na czasie

Od początku światowej pandemii notuje się znaczący wzrost liczby użytkowników najpopularniejszych serwisów streamingowych jak Twitch, YT Live czy Facebook Live. Szczególnie w tej kategorii króluje Twitch, z którego usług dziennie korzysta nawet kilkanaście milionów osób. Twitch stał się platformą, gdzie rzesze widzów z całego świata oglądają zmagania mniej lub bardziej znanych zawodników w CS:GO, Valorant, League of Legends, Call of Duty, Fortnite czy PUGB. Przyjmuje się, że liczba użytkowników w porównaniu do marca i kwietnia 2019 roku wzrosła dwukrotnie! Wiele osób zatem z miłą chęcią ogląda zmagania na Twitchu, samemu streamuje lub też bierze udział w organizowanych turniejach. 

Podobne artykuły

Back to top button