Home

[tdc_zone type=”tdc_content”][vc_row][vc_column][td_block_trending_now][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][td_block_big_grid_7 category_id=”” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjIwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”][/vc_column][/vc_row][vc_row el_class=”td-ss-row”][vc_column width=”2/3″][td_block_2 custom_title=”LEGALNI BUKMACHERZY” sort=”random_posts” limit=”12″ td_ajax_filter_type=”” td_ajax_filter_ids=”” td_ajax_preloading=”preload” ajax_pagination=”next_prev” td_filter_default_txt=”” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjIwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”][vc_raw_html tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjEwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”]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[/vc_raw_html][td_block_text_with_title]

Legalni bukmacherzy – pierwsze kroki

Legalni bukmacherzy to tacy, którzy posiadają zgodę (inaczej zwaną licencją) Ministerstwa Finansów na prowadzenie tego typu działalności. Jest ona jednocześnie potwierdzeniem jakości tychże usług, ale też spełniania podstawowych warunków narzucanych im przez rząd. Mowa przede wszystkim o konieczności weryfikowania każdego z użytkowników – to właśnie ze względu na nią musimy dostarczać bukmacherom danych wrażliwych (jak PESEL, imię i nazwisko czy adres zamieszkania), ale też potwierdzać je skanem dowodu osobistego. Ustawa Hazardowa zmusza ich także do wypłacania wygranych wyłącznie za pośrednictwem przelewów na konto, ale też do posługiwania się najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Legalnych operatorów działa w Polsce kilkunastu, przy czym pełną ich listę można znaleźć zarówno na oficjalnej stronie rządu, jak i na łamach naszego serwisu. Bukmacherzy działający legalnie są też łatwi do odróżnienia. Wyróżniają się bowiem między innymi:

  • Działaniem w obrębie domeny .pl, niebędącej przekierowaniem (operatorzy nielegalni nie mogą korzystać z tego przywileju).
  • Numerem licencji, najczęściej publikowanym w okolicach danych teleadresowych.
  • Polskim adresem, wymaganym do rozliczania się z naszym rodzimym rządem.
  • Brakiem oferty kasynowej, często proponowanej przez podmioty nielegalne.
  • Posiadaniem punktów naziemnych – choć nie jest to wymóg, stanowi ono wyznacznik legalności.

Podstawowe elementy oferty polskich bukmacherów

Typowanie prematch

Wszyscy działający w Polsce bukmacherzy pozwalają na typowanie spotkań sportowych w modelu przedmeczowym, zazwyczaj z ograniczoną liczbą opcji bukmacherskich i stosunkowo stałymi kursami na nie. W ofercie większości z nich znajduje się większość istniejących dyscyplin sportowych, ale też wydarzeń politycznych i zyskujących na popularności e-sportów.

Spotkania na żywo

Spotkania możliwe do obstawiania w formacie na żywo są wciąż tymi, wśród których widać największe różnice między poszczególnymi operatorami. Od bukmachera wymagają zaangażowania konkretnego pracownika, który na bieżąco ustala w nich kursy i wygasza oraz włącza opcje bukmacherskie, zależnie od sytuacji na boisku czy korcie. Sprawia to, że niemożliwe jest pokrycie tym modelem wszystkich spotkań, a konkretni bukmacherzy muszą wybrać te, które będą dostępne w tymże formacie.

Kursy bukmacherskie

Na tym polu najczęściej rywalizują legalni bukmacherzy. To kursy stanowią najbardziej kuszący aspekt z perspektywy typera – pozwalają najlepiej wykorzystać budżet, którym się dysponuje, a w przypadku wygranej po prostu ją zmaksymalizować.

Bonusy bukmacherskie

Element, którym polscy bukmacherzy starają się zachęcić do rejestracji nowych użytkowników. Choć to ich wartość jest dla nich zwykle kluczowa, tak właściwie równie istotne są warunki obrotowe, ale i sam rodzaj konkretnego bonusu. Ten może zależeć od pierwszej wpłaty, albo też zabezpieczać pierwszy zakład przed przegraną (zwracając stawkę, jeśli ten rzeczywiście okaże się przegrany).

Bukmacherzy na rynku światowym a Polska

Aktualnie bukmacherów, z którymi może mieć kontakt użytkownik z naszego kraju można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • bukmacherzy legalni – posiadają oni oficjalną licencję Ministerstwa Finansów i można u nich typować bez obawy o działanie niezgodne z prawem;
  • bukmacherzy nielegalni – działają aktywnie i kierują swoją ofertę do Polaków mimo nieposiadania stosownej licencji na to. Zwykle korzystają ze sposobów omijających ich blokadę rządową – sięganie po nie jest złamaniem prawa i może wiązać się z koniecznością zapłacenia kary, nawet do 120-krotności średniej stawki;
  • bukmacherzy niedostępni – po nowelizacji Ustawy Hazardowej, często mimo wieloletniego działania na rynku polskim, wycofali się z niego i nie umożliwiają gry obywatelom naszego kraju.

Nielegalni bukmacherzy – czy warto poddawać się pokusie?

Mimo nieposiadania licencji, nielegalni bukmacherzy – zwłaszcza Ci, którzy przygotowali swoją ofertę dla Polaków jeszcze przed nowelizacją Ustawy Hazardowej, która odcięła ich od naszego rynku – walczą o nasz rodzimy rynek, promując się przede wszystkim drogą mailową. W chwili obecnej, z uwagi na konkurencję wśród podmiotów legalnych, nie proponują mocno konkurencyjnej oferty pod kątem kursów, bonusów czy opcji bukmacherskich. Kuszą jednak możliwością gry bez podatku, wynoszącego w Polsce 12% od każdego zawartego kuponu.

Przed sięgnięciem po usługi tychże podmiotów powinniśmy rozważyć, czy warto ryzykować. Polskie prawo zakazuje bowiem nie tylko im ich świadczenia, ale i nam – korzystania z nich. Decydując się na nie, musimy liczyć się z możliwością otrzymania kary nawet do 120-krotności naszej średniej stawki, za którą graliśmy w obrębie ich serwisów.

Czemu warto grać u legalnych bukmacherów?

Legalni bukmacherzy nie bez powodu otrzymali licencję i wsparcie Ministerstwa Finansów – można u nich liczyć na bezpieczeństwo i nie wahać się w powierzaniu im zarówno własnych danych, jak i pieniędzy, za które będziemy grać. Choć do niedawna ich oferta odstawała (na ich niekorzyść) od tej proponowanej przez podmioty nielegalne, dziś ta różnica nie jest widoczna. Legalni bukmacherzy to gwarancja wypłacalności, ale też wiele bonusów (wynikających przede wszystkim z konkurencji) oraz możliwość uzyskania wsparcia w naszym rodzimym języku. Te wszystkie aspekty starają się wynagrodzić konieczność płacenia podatku. Wychodzi im to dobrze, a po ich nielegalne alternatywy po prostu nie opłaca się sięgać.

[/td_block_text_with_title][/vc_column][vc_column width=”1/3″][td_block_3 custom_title=”BONUSY BUKMACHERSKIE” category_id=”” category_ids=”” limit=”9″ td_ajax_filter_type=”” td_ajax_filter_ids=”” ajax_pagination=”next_prev” td_filter_default_txt=”” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjIwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” sort=”random_posts”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”16px”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”td-grid-content” tdc_css=”eyJhbGwiOnsiYmFja2dyb3VuZC1jb2xvciI6IiMwMDAwMDAifX0=”][vc_column][td_block_big_grid_9 category_id=”” sort=”popular”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”48px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][/tdc_zone]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button