Co warto wiedzieć o kursach bukmacherskich?

Naturalnie wiele graczy uważa, że kursy bukmacherskie są podstawą zakładów sportowych – jest to po części prawda, ale jednakże nie do końca. Co więc warto wiedzieć o kursach bukmacherskich? O tym dowiesz się już za chwilę!

Co warto wiedzieć o kursach bukmacherskich?

Zacznijmy od tego – czym w ogóle są kursy?

To sposób na określanie tego, ile możesz wygrać u bukmachera. Przykładowo kurs 2,00 oznacza, że stawiając 100 zł (oczywiście w teorii) można wygrać 200 zł. Oczywiście musisz również odliczyć podatki (12% od każdego zakładu) oraz marżę, która może wynosić od 1% do 20%. Im wyższe kursy, tym mniej szans na wygraną daje drużynie / graczowi bukmacher. Dla danej drużyny im niższe (według bukmachera) kursy, tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Ale to nie znaczy, że taka drużyna musi wygrać! Dlatego też musisz sam je przeanalizować (kursy i zakłady), aby stać się biegłym w obstawianiu zakładów sportowych.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Czy warto jest obstawiać wysokie kursy?

Początkujący popełniają takie błędy i często trudno jest wygrać. Jeśli stwierdzą, że pewna drużyna ma większe szanse na wygraną, z góry założą, że jest to niemożliwe, bo przecież jeśli ogół tak uważa, to musi być to poprawny wynik. Cóż, pomimo tego, że w teorii tak jest, to poważny błąd. Warto jednak pamiętać, że sporty są nieprzewidywalne, oraz nawet bukmacher może się mylić, dlatego też odpowiednia analiza bukmacherska, sprawdzenie kursów oraz bonusów na start jest takie ważne – ponieważ tylko w ten sposób będziesz w stanie zarobić dobrze na zakładach.

Jak dobierać kursy?

Warto tutaj wspomnieć o czymś, co nazywa się valuebetem. Krótko mówiąc, gdy kursy są wysokie, oraz szanse na zwycięstwo też nie są najmniejsze – jest to właśnie valuebet. Oczywiście nie wszyscy zgadzają się, że podjęcie takiego zakładu to dobra decyzja, ale w końcu można od czasu do czasu spróbować.

Ogólnie rzecz biorąc, wysoka stawka nie zawsze jest najlepszą opcją. Tak, to przynosi najwięcej pieniędzy, ale ryzyko jest również większe. Każdy gracz musi sam zdecydować, czy grać z wyższym, czy niższym kursem. Każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z tym. Najważniejsze, żeby znaleźć taki zakład, który przyniesie nam zysk.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jaki przedział kursów wydaje się rozsądny?

Z racji tego, że średnio co kilka lat pojawia się masa nowych, legalnych bukmacherów, to nie powinniśmy mieć problemów z wyborem. Zapewnia nam to większą elastyczność.

Oczywiście łatwo jest tu dostrzec pewne zależności. Im wyższe kursy, tym mniejsze prawdopodobieństwo prawidłowego obstawienia tego zakładu przez nas. Więc jaki jest najlepszy zakres dla obstawiania zakładów? Kursy mniejsze niż 1,50 i większe niż 3,00 wydają się niezbyt przyjazne dla nowych typerów. Zwłaszcza jeśli wybraną strategią jest granie najwyżej dwóch zakładów na kupon.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Podobne artykuły

Back to top button