Łatwe Gry Wideo, które Pomogą Ci się Zrelaksować w Stresujących Czasach

W dzisiejszych czasach stres generuje się w naszym organizmie błyskawicznie. Przyczyną mogą być kontakty z innymi osobami, słuchanie polityków w telewizji lub największy ostatnio problem, czyli pandemia koronawirusa. Stresuje nas także po prostu przebywanie z domownikami w tym samym pomieszczeniu. Okazuje się jednak, że pod ręką mamy całkiem ciekawe i proste rozwiązania, które bardzo szybko mogą nam „spuścić parę”. Takie rozwiązanie to darmowe gry hazardowe jak poker online lub gry wideo. Jest ich całe mnóstwo w przestrzeni internetowej, ale są takie, które szczególnie będą redukowały kortyzol w naszym organizmie.

Szybko zauważymy, że angażując się w grę zapominamy o problemach dnia codziennego, a nasz umysł wchodzi na całkiem inne tory. W końcu rozwiązywanie zagadek może być także przyjemną rozgrywką, a wcale nie musi od razu koniecznie podnosić nam ciśnienia tętniczego. Duże znaczenie w takich grach ma spokojna muzyka oraz obrazy przesuwające się w sposób płynny.

Animal Crossing

Animal Crossing to tytuł, który zadowoli wszystkie osoby, które lubią się troszczyć o otaczające środowisko. Jesteś mieszkańcem małego miasteczka, w którym mieszkają zwierzęta. Możesz się opiekować terenami zielonymi, łapać robaki lub łowić ryby. Gracz może również wykopywać skamieliny i zbierać pieniądze na rozbudowę własnej nieruchomości. Nie ma tu czasu rzeczywistego, co nas dodatkowo relaksuje, a świat obserwujemy w fazie zmian w zależności od pory dnia i pór roku.

Ten tytuł doskonale znają osoby o spokojnym usposobieniu oraz te, które bardzo szybko muszą się odstresować. Taka gra polega po prostu na odkrywaniu świata, który jest zlokalizowany na przepięknej wyspie pełnej zwierząt, które są oczywiście przyjazne. Jak widać, już po takiej krótkiej relacji możemy się zorientować, że mamy do czynienia z czymś bardzo spokojnym, co nas może zrelaksować. Ten tytuł łączy w sobie estetykę retro, ze spokojną ścieżką dźwiękową. Efekt jest piorunujący. Poza tym gra nie jest zbyt długa, a możemy ją kontynuować we własnym tempie.

W Abzu sobie Ponurkujemy

Kolejną ofertą relaksacyjną jest tytuł Abzu. Tu występujemy w roli nurka, który jednak wcale nie musi się przejmować tlenem oraz energią, która jest potrzebna do pływania. Zwiedzamy, więc sobie przepiękny podwodny krajobraz bez pośpiechu. Jest to gra przygodowa, która oferuje odkrywanie starożytnych znalezisk archeologicznych. Możemy też sobie popływać na grzbiecie manty lub po prostu przyglądać się pięknu otoczenia. Doświadczenie głębokiego relaksu dodatkowo gwarantuje łagodna ścieżka dźwiękowa.

Stardew Valley, czyli Klasyczne Rolnictwo

Ta oferta rozrywkowa to typowa zabawa w rolnika z delikatnymi elementami społecznościowymi. Możemy też sobie powalczyć, ale to jest całkowicie opcjonalne. Gra przypomina najlepsze klasyki z tego gatunku. Rozgrywka toczy się przez 3 lata i 4 pory roku. To rozciągnięcie w czasie może zrelaksować nawet największego marudę. Co więc robimy w praktyce? Opiekujemy się farmą zmarłego dziadka. Mamy pełną swobodę w tym, co chcemy robić. Może uprawiać rośliny, rozbudować dom, założyć rodzinę lub łowić ryby.

Symulacja Jazdy Burnout Paradise

Wyścigi samochodowe lub symulatory przyzwyczaiły nas do tego, że musimy się skupić na wygranej. Inaczej sprawa się ma z grą Burnout Paradise. Tu w otwartym świecie możemy się oddać relaksacyjnej jeździe i podziwiać okolicę. Do wyboru mamy dziesiątki modeli samochodów, a także motocykli. Można wykonywać akrobacje w zwolnionym tempie, ale też przebijać billboardy lub po prostu jeździć tak jak nakazują zasady ruchu drogowego. Oczywiście, jeśli to nam się znudzi, to możemy się zatrzymać na skrzyżowaniu i wziąć udziału w wyścigu.

Podobne artykuły

Back to top button